טיולי 2021

טיול משפחות בהולנד

טיול משפחות בהולנד

 

נעים להכיר: טיול כוכב בהולנד

הולנד, יעד יוצא מן הכלל, מוצלח ומתאים ביותר לטיולי משפחות באירופה. לא סתם בחרנו בהולנד כיעד מושלם אותו אנו גאים ושמחים להציע לכם כרעיון טוב לטיול משפחתי נהדר במסגרתו יהנו כל בני המשפחה צעירים, מתבגרים ומבוגרים כאחד.

את החיוך אי אפשר להסיר שם מהפנים והלבביות של המארחים ההולנדים כובשת, ירוק שאינו נגמר שוטף את העיניים מכל עבר ובאין סוף גוונים משתרעים מרבדי פרחים וצובעים את הנוף. תעלות מים חורצות את המרחבים, כפרי דייגים ססגוניים משובצים בשקט פסטורלי מסביב ועיירות ציוריות מעטרות את הארץ השטוחה.

אנו נוהגים לטייל בהולנד בטיולי הכוכב היפים שלנו ולומדים להכיר את הולנד הנהדרת בדרכנו המיוחדת והשונה.

רגע לפני שאתם בוחרים לבלות את חופשתכם המשפחתית איתנו בהולנד החלטנו לספר לכם על הולנד כפי שאנו מכירים. החלטנו לספר לכם על הייחוד של המדינה היפה ומה יש בה ורק בה, על הגיאוגרפיה השונה והמעניינת של ארץ השפלה, על מרכיבי הטיול הנהדרים שאנו מציעים למטיילים איתנו, על הדברים שנראה ועל מה שנעשה שם, על האתרים אותם נציע לכם ובהם בחרנו לבלות איתכם ועל החוויות הנפלאות אותן תחוו איתנו בטיול משפחתי מושלם להולנד.

מועדים ומסלול הטיול

 

טיול משפחות להולנד 2019 | סוכות:

 

 

 

מפת הולנד

בעברית אנו קוראים לה הולנד אך למעשה הולנד זהו שמם של שני מחוזות גדולים המצויים במדינה המקסימה הזו. ולא בעברית? שמה של הולנד בפי ההולנדים הוא “הארץ הנמוכה” או בשפת המקום: נדרלנד Nederland   (פירוש המילה neder  = נמוך. פירוש המילה land  = ארץ ) מדוע? משום שחלק גדול משטחה של הולנד נמוך מגובה פני הים (!!!) וגם משום שהולנד היא מדינה מישורית ושטוחה. כשניסע בכבישי הולנד בטיול שלנו לא נוכל שלא להתפעל מהנוף המישורי והירוק המחורץ בתעלות מים ובאופק, מבלי שהמראות ישעממו אותנו ולו לרגע, נראה עוד ועוד מישורים ירוקים מעוטרים בשדות פרחים צבעוניים, פרות רועות במרחבים, תעלות מים וסירות מפרש הנעות בנחת לאורכן, בתים ציוריים וטחנות רוח. ולא, לא הגזמנו בכלל, להיפך, זהו תיאור מאופק לנוף הפסטורלי והציורי שמזמנת לעינינו הולנד.

מפת הולנד

 

את הולנד נמצא על מפת אירופה בחלקה הצפון מערבי. מסביבה הרבה ים – הים הצפוני המחבק אותה מצפון וממערב. במזרחה גובלת הולנד בגרמניה ומדרום לה נזהה את בלגיה. אם נמדוד את שטח הולנד נגלה שבגבולותיה קצת יותר מ-41,500 קמ”ר אולם רק 34,000 קמ”ר מהם הם שטחי אדמה, היתר – מים. ואם נחקור מעט את נושא שטחה של הולנד נגלה תופעה ייחודית, מעניינת ומרתקת – מעל למחצית משטח הולנד נמוך מפני הים מה שאומר שהים גבוה יותר מהיבשה מה שאומר שצריך שיהיו המון סכרים ופתרונות להגנת השטח מפני שטפונות. בטיולי המשפחות שלנו להולנד נהיה עדים לתופעה המרשימה והייחודית הזו, נסביר נספר ונפרט על כל נושא פני השטח המעניינים של הולנד, נצפה מקרוב בסכרים עצומים, נבין את משמעותם, נסביר כיצד כבשו ההולנדים שטחי ים רבים (רמז: גם טחנות הרוח המאפיינות את הולנד קשורות לעניין…) וכיצד מגנים ההולנדים על היבשה מפני הצפות. בצפון ובמערב הולנד שטחים רבים הנמוכים מפני הים, שטחים שהיו בעבר ביצות או ים, יובשו והפכו לשטחים פוריים ומיושבים – אזורים אלה מכונים האזור הנמוך של הולנד. האזור הגבוה של הולנד אינו גבוה באמת, זהו אזור מישורי ושטוח, ללא הרים וללא גבעות אולם השטחים באזור הגבוה אינם נמוכים מגובה הים ולכן הם גבוהים בהשוואה לשטחי האזור הנמוך… כן, הכל יחסי, גם מה שנקרא אזור גבוה בהולנד הנמוכה… האזור הגבוה נמצא במזרח הולנד ובדרומה ורק בקצה בקצה, ממש בדרום מזרח הולנד, במפגש הגבולות הולנד בלגיה גרמניה מצוייה הנקודה הגבוהה ביותר בהולנד, 321 מטרים מעל פני הים.

 

איך בוחרים טיסה וכפר נופש בהולנד?

על מנת להנות מטיול משפחתי בהולנד היפה חייבים לדאוג לטיסה, להשכרת רכב וכמובן כפר נופש בהולנד. כל מרכיבי הטיול הללו הכרחיים וההיצע משופע ורב. חיפוש פשוט וקל יניב המון תוצאות המתייחסות למרכיבי טיול משפחתי להולנד.

אבל…

האם אפשר לדעת באמת? האם לא נלקח סיכון בבחירה מתוך ההיצע הרב במשהו שאולי יאכזב? שאולי לא יענה על הציפיות? שאולי לא מתאים לטיול המשפחתי להולנד כפי שקיויתם ותיכננתם?

טיסה להולנד

בטיולי המשפחות להולנד אנחנו מקפידים לטוס לאמסטרדם. לעולם לא נבחר טיסה לגרמניה לקלן או לפרנקפורט או טיסה לבריסל שבבלגיה. תמיד נקפיד שתהיינה טיסות סדירות וישירות ולא נבחר טיסות של החלפת מטוס (טיסת קונקשיין) לטיול משפחות עם ילדים להולנד.

מאחר והולנד היא יעד לטיולי משפחות עם ילדים צעירים, אנו בוחרים לטוס בטיסה ישירה לאמסטרדם הממריאה מישראל בשעות הצהריים המוקדמות ולהפוך גם את הטיסה לאירוע, לחלק מהטיול שלנו: קמים בבוקר בבית, כמו בכל יום רגיל אך במקום לצאת לשיגרת היום –  יוצאים לשדה התעופה וטסים להולנד.

הטיסה באור יום מהנה ונעימה ונרשמת כאחת מחוויות הטיול. נוחתים בהולנד בשעות הערב המוקדמות אך אל דאגה, היום בהולנד ארוך מאוד ואור היום בקיץ נמשך עד השעה 22:00 !!! כך שמספיקים להגיע ליעד שלנו בשעות האור.

ננחת בשדה התעופה סכיפהול (שגם הוא, כיאה וכנאה, שהרי בהולנד אנו עוסקים – נמוך מגובה פני הים…).

בדרכנו בחזרה לישראל ביומו האחרון של הטיול ממריאים מהולנד בשעות הערב כך שיום הטיסה הביתה הוא יום טיול מלא ומהנה. קמים בבוקר במקום המגורים שלנו, יוצאים לטייל כמו בכל יום מימי הטיול האחרים ואילו בערב, במקום לשוב למקום המגורים – מגיעים לשדה התעופה וממריאים לישראל. פשוט קל נעים ונוח ומתחשב בצרכים המתאימים לטיול עם המשפחה בהולנד.

 

כפר נופש בהולנד

נכון. אין בכוונתנו להשתקע בהולנד או לרכוש שם נכס אולם חשוב לנו מאוד להתגורר במקום נוח ונעים, ללא פשרות וללא ויתורים.

כן, מדובר בשבוע אחד בלבד אך חשוב לוודא שמקום המגורים יתן מענה מושלם לצרכים של המשפחה המטיילת בהולנד שהרי מדובר בטיול עם ילדים. החדשות הטובות הן שהולנד אינה גדולה מידי ורוב הפעילויות והאטרקציות בהולנד המתוכננות בטיול שלנו נמצאות במרחקי נסיעה סבירים והגיוניים זה מזה ולכן בחירה במקום מגורים אחד קבוע למשך השבוע כולו זהו רעיון מצויין לטיול עם ילדים בהולנד.

תחושת היציבות והבטחון ביציאה ובחזרה מידי יום מאותו מקום מגורים בבוקר ולאותו מקום מגורים בערב היא תחושה נעימה ומתאימה למשפחה המטיילת עם ילדים. מגיעים לאותו מקום ההופך להיות מוכר וקבוע- עוגן ובסיס ממנו יוצאים מידי יום ואליו נעים לחזור. שיקול נוסף בבחירת מקום מגורים קבוע למשך כל שבוע הטיול בהולנד הוא השיקול המעשי: מגיעים למקום המגורים ביום הראשון, מתארגנים, פורקים את המזוודות וזהו. עד היום האחרון של הטיול והחזרה הביתה אין צורך להתעסק עם נדודים, אריזות, פריקת המזוודות, התארגנויות…

 

אטרקציות עם ילדים בהולנד

איפיונים רבים להולנד היפה וביניהם טחנות רוח, אופניים, נעליים הולנדיות, גבינה ופרחים. ואם נחשוב קצת יותר לעומק על פרחים בהולנד- כנראה שנחשוב על הצבעוניים.

הבתים בהולנד אופייניים יפים וציוריים, החלונות מעוטרים וצבעוניים והרחובות…הולנדים. ובתוך היופי הזה מסתובבים להם המארחים שלנו, ההולנדים והם מסבירי פנים, חמים, אדיבים, חייכנים ומאוד נחמדים. התקשורת עם המארחים שלנו פשוטה וקלה, רוב ההולנדים דוברי אנגלית מצויינת ותמיד יענו יסבירו ויכוונו אותנו, האורחים, במאור פנים ובידידות.

טחנות הרוח המעטרות את הנוף נראות כאילו הן חלק מתפאורה אולם האמת היא שלטחנות הרוח בהולנד חלק חשוב בעצם קיומה של הארץ הזו. תפקידן של הטחנות הוא להפעיל מנועים בעזרת כוח הרוח- מנועים שתפקידם היה לשאוב את המים על מנת ליצור יבשה ובנוסף לטחון חיטה, תירס, ועוד. בטיול המעניין שלנו להולנד נכיר מקרוב טחנות רוח, ניכנס לטחנה פעילה ונלמד על תפקידן ההיסטורי ביצירת היבשה ובייצור קמח ועוד.

נצא לטיול אופניים משותף לכל המשפחות שאיתנו וכמובן שנסביר על הקשר שבין הולנד לאופניים או בעצם הקשר שבין האופניים להולנדים. רק על מנת להתחיל להסביר את הקשר העמוק הזה שבין ההולנדים לאופניים נציין עובדה מעניינת ומסקרנת אחת: בבתי הספר, כחלק מתכנית הלימודים לומדים התלמידים תיאוריה ורכיבה בטוחה על אופניים…

אחד הסממנים המזוהים ביותר עם הולנד הם קבקבי העץ או הנעליים ההולנדיות. לא תמצאו תייר אחד שחזר מהולנד בלי קבקבי עץ הולנדיות למזכרת… כנראה שגם אנחנו נחזור עם מזכרת דומה ועם המון צילומים ליד ואפילו בתוך נעל הולנדית ענקית תוך כדי ביקור בבית המלאכה המייצר נעלי עץ הולנדיות שם נצפה בתהליך ייצור הקבקבים. ידוע כי אדמת הולנד בוצית רטובה וספוגת מים. על מנת שהחקלאים יוכלו לעבוד בתנאי השטח הקשים הללו המציאו את נעלי העץ ההולנדיות ומייצרים אותן מעץ מיוחד שאינו מחדיר רטיבות ומים, זו היא כנראה הסיבה הרשמית לעצם קיומן של נעלי העץ ההולנדיות אך האמת היא ש…ההולנדים טוענים שהתפקיד של נעלי העץ ההולנדיות הוא…להגן על כפות  הרגליים של החקלאי ההולנדי מ…דריכת הפרות על הרגליים שלו.

ואם כבר הזכרנו את הפרות ההולנדיות נמשיך ונתקדם אל הגבינה ההולנדית או בעצם את הגבינות ההולנדיות אותן נכיר בטיול להולנד גם במהלך מכירה פומבית במסגרתה נצפה במעיין מופע ססגוני ושמח המדמה את המכירה הפומבית המסורתית של הגבינות כפי שהתקיימה בעבר וגם בצפייה בתהליך ייצור הגבינה כפי שיוצרה בעבר בשיטה הישנה והמסורתית.

תכנית הטיול הנפלאה שבטיולי המשפחות שלנו להולנד כוללת כמובן את כל האופייני והטיפוסי להולנד אך גם הרבה מעבר. איתנו תגיעו לאתרים מיוחדים ושונים, תבקרו במקומות רחוקים ממסלולי התיירים הנדושים והשחוקים ותהנו מהולנד למשפחות קצת אחרת והרבה יותר מסקרנת ומעניינת. תכנון טיול למשפחה להולנד חייב לכלול לדעתנו התעמקות והבנה של המיוחד והשונה בהולנד.

אף אחד מאיתנו אינו יודע מראש מה יהיה באמת בטיול בסופו של דבר, כיצד נרגיש, מה ימצא חן בעינינו יותר ומה נאהב פחות. אף אחד מאיתנו אינו יכול לחזות את מזג האויר העלול לשבש תכניות, אף אחד מאיתנו אינו יכול לצפות את ההפתעות העשויות להפתיע אותנו גם כשאיננו מוכנים אליהן. בטיול להולנד איתנו תזכו להנות מתכנית טיול מגוונת ומעניינת ושאינה שיגרתית. אנו מכירים נפלא את הולנד ומנוסים מאוד בטיולי משפחות להולנד כך שיש ביכולתנו להיערך לשינויים כאשר נדרשים כאלה ולהעריך בצורה טובה מה יתאים ומה יעניין כל משפחה ומשפחה.

 

מה אומרים עלינו?

“…זה היה פינוק אמיתי, הכל תוכנן לפרטי פרטים כך שבכל מקום מיד נכנסים, לא מחכים בתורות, רק כדי שנוכל להנות. אפילו השינויים של הרגע האחרון בעקבות מזג האוויר ההפכפך היו בדוקים ומתוזמנים היטב…”

(משפחת רגב)

“…היה נפלא, חווייתי, גדוש במראות קסומים ואטרקציות בלי סוף…. חווינו, יחד עם השותפים למסע, הרבה רגעי אושר וצחוק שבהם תמיד כיף להזכר. זמן האיכות המשפחתי היה מתנה ויהווה מזכרת לשנים רבות קדימה…”

(משפחת זלצמן)

המלצה למטייל

להמלצות מטיילים נוספות לחצו כאן

 

להרשמה ופרטים נוספים

 

 

סקרנו המון סיבות לכיף הגדול ולבילוי הנפלא איתנו בהולנד המקסימה המתאימה מאוד לטיולי משפחות עם ילדים. כמשפחות ישראליות אנו שמחים להתארח ולטייל בארץ כה מעניינת משמחת יפה ואטרקטיביות כמו הולנד.

אנו נוהגים לטייל בהולנד בטיולי כוכב ברכבים פרטיים ובבקתות נופש ואין מספק מלשמוע את המטיילים המקסימים שלנו אומרים לנו ולעצמם: איזה כיף היה לנו בהולנד. לא הפסקנו לחייך היה פשוט חלומי.

 

למסלול הטיול להולנד לחצו כאן

בשנת 2019 נבקר ביער השחור במסגרת טיולי הכוכב שלנו.

 

 

× דברו איתנו