טיולי 2021

אטרקציות ביער השחור גרמניה – טיפים והמלצות

אטרקציות ביער השחור

הפעילויות המומלצות למטייל ביער השחור

ישנן לא מעט אטרקציות ביער השחור וזאת אחת הסיבות לכך שיעד זה כל כך מתאים לכל בני המשפחה- לילדים, לבני נוער ולמבוגרים (שגם הם עדיין קצת ילדים…).

כעת מגיע החלק הקשה: בניית מסלול טיול ביער השחור, בחירת אטרקציות לילדים וכמובן קבלת החלטה על איזה פעילויות לוותר, האם לרכוש את כרטיס היער השחור או שאולי אין צורך בו ועוד ועוד שאלות ולבטים.

בדרך כלל טיול משפחות ביער השחור הוא טיול קצר יחסית ואתם לא רוצים לבזבז זמן וכסף על אטרקציות שהן לא הפעילויות המומלצות ביותר ביער השחור. אז כדי לעזור לכם להבין מהו מסלול הטיול האטרקטיבי ביותר החלטנו לרכז כאן כמה מהפעילויות הטובות ביותר כמו שאנחנו רואים את זה.

כמובן שכחלק מטיולי המשפחות בקבוצה של נוהגים לטייל אנחנו לוקחים את כל המשפחות לביקור באטרקציות האלה גם בטיולי הכוכב וגם בטיולי הקרוואנים המאורגנים באירופה.

ילדים ביער השחור

כרטיס היער השחור

בכל אתר עם המלצות למטייל ביער השחור מסופר על כרטיס היער השחור – כרטיס הטבות מיוחד למטיילים באיזור היער השחור.

הכרטיס הוא כרטיס משפחתי והרוכשים אותו יהנו משלל כניסות חינם הנחות והטבות ברחבי היער השחור. הכרטיס ניתן למימוש במשך שלושה ימים.

יחד עם זאת קיימות מספר גישות לגבי כדאיות הכרטיס.

יש הגורסים כי משתלם לרכוש את הכרטיס ולבנות את מסלול הטיול ביער השחור על פי ההטבות שכרטיס היער השחור מקנה אך יש החושבים כי ראשית יש לתכנן את מסלול הטיול ביער השחור ורק אז, אחרי שבחנתם ובחרתם מה הן הפעילויות והאטרקציות ביער השחור בהן תעדיפו לבלות ולהן תרצו להקדיש את זמנכם הקצוב ביער השחור, רק אז יש לבדוק את כדאיות הכרטיס בהתאם למסלול הטיול ביער השחור אותו בחרתם ותכננתם ללא קשר או תלות בכרטיס.

במידה וכרטיס היער השחור מסתבר לכם כמשתלם בהתאם למסלול הטיול אותו אתם מתכננים, אזי גם אז כדאי לקחת בחשבון שדברים עלולים ועשויים להשתנות בטיול עצמו ולכן מומלץ לרכוש את הכרטיס ביער השחור, במהלך הטיול ולא מראש על מנת להשאיר לעצמכם את האופציה לשנות ולהתגמש בהתאם למתרחש בטיול עצמו. את הכרטיס קל ופשוט מאוד לרכוש ביער השחור בחלק מהאטרקציות הנכללות בו וכן בנקודות נוספות ברחבי היער השחור.

במסגרת הטיולים שלנו, הן בטיולי הכוכב ליער השחור והן בטיולי הקרוואנים ליער השחור אנו מתכננים את המסלול ורק אז בודקים האם כרטיס היער השחור מתאים ומשתלם לרכישה למשפחות המטיילות עימנו. בדרך כלל אנו מציעים בטיולים שלנו אטרקציות אטרקטיביות יותר מההיצע המוגש במסגרת כרטיס היער השחור ואנו מעדיפים לבלות את זמננו באזור המקסים באתרים ובפעילויות מיוחדות ואטרקטיביות יותר

עבור המטיילים שאיתנו אנו חוזרים ובודקים מידי שנה את כדאיות רכישת כרטיס היער השחור. חלק גדול מהפעילויות הייחודיות ויוצאות הדופן שבתכניות הטיולים שלנו אינן נכללות במסגרת ההטבות של כרטיס היער השחור כך שרכישת הכרטיס אינה כדאית בהתאם לתכנית הטיול שלנו. ראוי לציין כי המטיילים עימנו זוכים להנחת קבוצה נדיבה ומשמעותית ברכישת כרטיס הכניסה לפארק אירופה ולאתרים נפלאים נוספים בהם אנו מבלים ביער השחור.

כרטיס היער השחור

לפרטים נוספים ויצירת קשר

מגלשות אלפיניות

המגלשות האלפיניות הן קרוניות בהן יושבים חגורים בחגורת בטיחות וגולשים בגלישה עצמית על מסלול במורד ההר כאשר הגולש שולט במהירות הגלישה. החווייה נהדרת ומקסימה, יש שיגידו- ממכרת. מתאימה לכל בני המשפחה מעל גיל שלוש. ברוב אתרי המגלשות האלפיניות גולשים הילדים הצעירים מגיל 8 עם מבוגר ובדרך כלל, החל מגיל 8 אפשר לגלוש ממש לבד, בקרונית משלכם.

קיימים מספר אתרים בהם מופעלות מגלשות אלפיניות באזור היער השחור.

בטיולי הכוכב ובטיולי הקרוואנים שלנו ליער השחור אנו בוחרים לבלות במגלשות האלפיניות הארוכות ביותר (כמעט שלושה קילומטרים של חוויית גלישה מרגשת ביותר ומלאת אדרנלין)

ניסע דרך האזור הגבוה ביותר של היער השחור אל עיירה קסומה בעמק ממנה נעפיל ברכבל אל ראש ההר. שם, למעלה, נתיישב בקרונית, נחגור את חגורת הבטיחות ונגלוש במורד על מנת….להעפיל שוב ברכבל לגלישה מהנה נוספת.

המגלשות האלפיניות הן סוג של בילוי נפלא ומהנה מאוד, המגלשות בטוחות ומאובטחות אולם חייבים לנקוט במשנה זהירות על מנת לא להיקלע לתאונה חלילה תוך כדי גלישה.

בכל טיולי המשפחות שלנו אנו וצוות המדריכים שאיתכם מקפידים מאוד להעביר הנחיות והוראות בטיחות מקיפות וקפדניות לכל בני המשפחה- הורים וילדים באתר עצמו בטרם העלייה ברכבל על מנת שלא תתרחשנה חלילה תאונות תוך כדי גלישה ובילוי במקום.

מגלשות אלפיניות

מגלשות ביער השחור
מגלשות אלפיניות ביער השחור

 

פארק חבלים

אחת הפעילויות הנפלאות, המשאירות רושם רב ביותר בטיולי המשפחות שלנו היא הפעילות בפארק החבלים.

מסלולים שונים ומגוונים בגובה אותם צולחים המטפסים כשהם רתומים לרתמות בטיחות. כמו סוג של לוליינים מתהלכים בין שמיים וארץ על סוגים שונים של שבילים עשויים בדרך כלל מלוחות עץ וחבלים. המסלולים מתאימים לרמות קושי שונות ויכולים להשתתף בפעילות כל מי שגובהו מעל 110 ס”מ.

מגיעים אל המתחם, נרתמים ברתמות בטיחות, עוברים אימון ראשוני, מקבלים הנחיות בטיחות ויוצאים להרפתקה המסתיימת בדרך כלל בירידה אל הקרקע היציבה באומגה או במגלשה היישר אל המסלול הבא המאתגר יותר.

החווייה בפארק החבלים מאוד מתאימה לכל בני המשפחה זו היא בדרך כלל אחת הפעילויות הזכורות לטוב והמשאירות רושם נפלא של חווייה משפחתית משותפת מאתגרת ומלאת אדרנלין אך גם חווייה אישית המלמדת את המשתתף לא פעם משהו חדש על עצמו.

קיימים באירופה מספר רב של פארקי חבלים ברמות קושי שונות וגם ברמות בטיחות שונות.

במסגרת טיולי המשפחות שלנו הן בטיולי הכוכב והן בטיולי הקרוואנים אנו מקפידים מאוד להגיע אך ורק לפארקי החבלים בהם נהוגה שיטת אבטחת המטפס המתקדמת והבטוחה ביותר בהם אין אפשרות לשחרר את ה”שאקלים” המאבטחים את המטפס בצורה עצמאית אלא רק בסוף המסלול לאחר הירידה מהגובה. (בניגוד לפארקי חבלים פחות בטוחים בהם ניתן לשחרר את ה”שאקלים” המאבטחים את המטפס על המסלול בגובה תוך כדי טיפוס)

פארק חבלים

טיפוס על עצים

אטרקציות ביער השחור

פארק אירופה

פארק אירופה היא אחת החוויות מצופות בכל טיול משפחות באירופה וגם ללא ספק אחד משיאי הטיול ביער השחור.

הלונה פארק הגדול ביותר בגרמניה ואחד הגדולים באירופה. גדול, נוצץ, מהפנט ומלא הוד וזוהר. יש הגורסים כי מכל מכלול האטרקציות לילדים ביער השחור, ביקור בפארק אירופה הוא חובה בטיול מהסוג הזה.

מרגע הכניסה לפארק ועד לסגירת השערים מתרוצצים מסתובבים ומבלים בין מתקני שעשוע, רכבות הרים, תפאורות ודמויות, מסעדות ודוכנים, מופעים ואירועים מרתקים, אזורי פעוטות וצעירים מלאי קסם חלום ואגדה לצד רכבות הרים ומתקנים מטורפים לנועזים ולהרפתקנים המאותגרים במיוחד.

לפארק אירופה אתר אינטרנט מצויין ואפליקציה בעזרתה ניתן לנהל את השהייה בפארק בחוכמה וביעילות.

במסגרת טיולי הקרוואנים שלנו ובמסגרת טיולי הכוכב שלנו המדריכים ירכשו עבור המטיילים איתנו את כרטיסי הכניסה לפארק במרוכז ומראש וכל המטיילים עימנו יהנו מהנחת קבוצה נדיבה ומשתלמת. מיותר לציין כי אנחנו והמדריכים שאיתכם נחלק טיפים ועצות טובות שיהפכו את חוויית הבילוי בפארק אירופה למהנה ונעימה במיוחד.

והחשוב מכל: פארק אירופה הוא אולי גולת הכותרת של הטיול ביער השחור והבילוי בפארק אירופה יכול להיות אף מסעיר יותר מהנה יותר ובלתי נשכח עוד יותר בזכות הבילוי בו עם הקבוצה. הטיולים שלנו הם טיולי משפחות בקבוצה והביקור בפארק אירופה בחברת המשפחות המטיילות עימנו,  ביחד עם השותפים הנהדרים לחוויית הטיול בכלל ולחוויית הבילוי בפארק אירופה במיוחד הופכת את הכיף הגדול במקום הנפלא הזה לחווייה מושלמת הרבה יותר, לחווייה בלתי נשכחת, כזו שרק אתם והשותפים שלכם לחווייה יוכלו להבין.

פארק אירופה

פארק שעשועים ביער השחור

שעוני קוקייה, מכשפות מסלול הליכה ביער השחור וכל מה שביניהם

עם כל הכבוד- ויש הרבה כבוד לפארק חבלים, לפארק אירופה, למגלשות האלפיניות ולעוד אטרקציות אקטיביות ומאתגרות ביער השחור אנחנו, בטיולים שלנו זוכרים ושמים דגש מובן ומוצדק למיוחד ולמאפיין את היעד המרתק המתאים כל כך לטיולי משפחות ובמיוחד לטיולים עם ילדים ובני נוער.

המון תוכן, סיפורים, אגדות, חידות ושעשועונים לכל בני המשפחה בנושאים הקשורים ליער השחור כגון אגדות וסיפורי מעשיות, מכשפות ושעוני קוקייה, תלבושות מסורתיות ואוכל מקומי טיפוסי ואופייני מועברים בטיולים שלנו על ידי צוות המדריכים המעולים וכל אלה תוך כדי משחק וחווייה, המחשות והפתעות מתובלים בהרבה הומור ושעשוע.

שעוני קוקיה

נטייל כמובן בעיירה טיטיזי המקסימה ונספר לכם על האגם המפורסם ביותר ביער השחור ועל העיירה שלגדותיו. נבקר בעיירה הידועה טריברג- בירת שעוני הקוקייה ונעדכן אתכם בדרכנו המקורית אודות שעוני הקוקייה מאז ועד היום .לפעמים אנחנו מצליחים לתאם ולפגוש שם את האמן המגלף שתמיד שמח להדגים את מלאכתו. ניסע בדרכי נוף ברחבי היער השחור ונעצור בדיוק במקום המיוחד והמתאים ביותר ליופי של תמונה בכביש הנוף היפה ביותר שיכול להיות ונשתעשע עם המון מידע מרתק ומעניין על מכשפות ותפקידן ההיסטורי ביער השחור (ובטיול שלנו…), ניכנס אל עומקו של היער ונלך בשביל המיוער בעקבות עמי ותמי, אולי נמצא ממתקים וסוכריות על השביל ואולי נפגוש שם מכשפה או שתיים (הבטחנו מדריכים מוכשרים ומקוריים…)  וגם נילמד על הדרך קצת או הרבה על העצים והצמחייה האופייניים ויתכן שנמצא פיטריה אדומה עם נקודות לבנות שכמו יצאה היישר מדפיו של ספר אגדות.

 

נבקר בכפר הפתוח של היער השחור ונסייר בבתי חווה שהועתקו ממקומם המקורי ונבנו מחדש בכפר הפתוח להנאתנו. הזדמנות חביבה להציץ ולהכיר את אורח החיים של בני המקום כפי שחיו אי אז בימים רחוקים. כמובן שהמדריכים שלנו יעדכנו אתכם בדיוק כיצד התנהלו שם החיים במאות הקודמות, כיצד ניהלו חוות גדולות שכאלה בעבר הרחוק, כיצד שרדו את החורפים הארוכים ללא האמצעים המודרנים המוכרים לנו היום, למה משמשים האביזרים השונים המוצגים בבתים ועוד ועוד. סיור מעניין במקום מעניין ואותנטי אופייני ליער השחור ובו ההסברים הניתנים על ידי המדריכים הנפלאים שלנו מוסיפים עניין והופכים את הביקור במקום לאטרקטיבי ובעל משמעות לילדים ולמבוגרים כאחד.

הכפר הפתוח ביער השחור

אז איך בוחרים פעילויות ביער השחור?

סביר להניח כי בכל טיול משפחתי ליער השחור תבחרו לבקר באתרים ובאטרקציות המוזכרים כאן אך כמובן שבמסגרת טיול למשפחות בקבוצה במתכונת בה אנו מטיילים קיימים יתרונות לביקור באתרים אלה איתנו. אנו יודעים כיצד להגיע לכל מקום בבטחה וביעילות, אנו יודעים מתי כדאי ומתי עדיף, אנו מודעים היטב למשך הזמן הנדרש בכל מקום לטובת מיצוי החווייה מבלי לקצר ומצד שני מבלי לבזבז זמן טיול יקר וכמובן- אנו יודעים כיצד מתנהלים שם הדברים וכיצד לנהל את הביקור שלנו בכל מקום כיאה וכנאות שהרי אנו מכירים את המקומות ואת הנפשות הפועלות שם באתרים. אנו מדריכים ויוצקים תוכן לכל מקום ולכל אתר, מתבלים את הכל בהומור שעשוע והמחשה.  אנו מודעים להיבטים הקשורים לבטיחות בכל אתר ופעילות ומקפידים בראש ובראשונה להגיע אך ורק למקומות הבטיחותיים ביותר ולדרוש מהמטיילים עימנו להישמע במאת האחוזים להנחיות ולהוראות הבטיחות בכל מקום ואתר על מנת לחזור הביתה בשלום.

ומעבר לאטרקציות לילדים ביער השחור שפירטנו בעמוד זה תכנון הטיול ליער השחור שלנו כולל מגוון רב ונוסף של אטרקציות ופעילויות מגוונות ויוצאות דופן, פעילויות שאינן מופיעות במסגרת מסלול הטיול ליער השחור השגרתי והשחוק. אנו מכירים את האזור מצויין, אנו מכירים את השפע ומגוון ההיצע שבו ומסוגלים להציע חלופות במידת הצורך ולערוך שינויים ועידכונים בהתאם לנעשה בטיול עצמו, תוך כדי תנועה שהרי בטיולים שלנו אתם לא לבד, אתם איתנו ואנחנו איתכם.

לינה, רכב וטיסות ליער השחור

אז אחרי שדיברנו על חלק מהאטרקציות ביער השחור, כדאי גם ללמוד על לינה ומגורים ביער השחור, טיסות לגרמניה ובכלל מתי כדאי לטייל ביער השחור?

את כל המידע תוכלו לקרוא בעמוד מידע על היער השחור באתר שלנו.

ליער השחור אנחנו מגיעים כחלק מטיולי הכוכב וטיולי הקרוואנים שלנו.

אנחנו מזמינים אתכם להציץ במסלולי הטיול שלנו לשנת 2019 וכמובן לצור איתנו קשר על כל שאלה.

× דברו איתנו