fbpx
מסלולי הטיולים של 2024 כבר באתר, לחצו לפרטים נוספים

שואלים אותנו

שואלים אותנו

הבחירה לטייל באירופה בקרוואן, אם כמשפחה ואם כזוג, מלווה גם בסימני שאלות ובחששות
בעמוד שלפניכם שאלות נפוצות עם המענה והפתרונות שאנו מציעים.

דגמי הקרוואנים שונים בגודלם, בסידור הפנימי שלהם ובמספר הנוסעים המותר. אנחנו מכירים היטב את כל דגמי הקרוואנים המוצעים להשכרה מנסיוננו האישי וכן מנסיונם של מאות המשפחות והזוגות שחוו איתנו את טיולי הקרוואנים לאורך שנים.

ביחד איתכם נוכל לבחור את הקרוואן המתאים לכם ביותר בהתאם לצרכים ולהעדפות שלכם. בפגישה איתכם נלמד ונלבן ביחד מה הן ההעדפות והצרכים שלכם ובהתאם לפרטים החשובים הללו נציע לכם את הקרוואן שלכם.

בדרך כלל מקבלים את הקרוואן בתחנות להשכרת קרוואנים שאינן נמצאות בשטח שדה התעופה.

ההגעה לתחנת הקרוואנים מחייבת הזמנת מונית או הסעה בהלוך ובחזור. בטיולים איתנו אנו דואגים להזמנת אוטובוס הצמוד אלינו החל מהנחיתה ועד ההגעה לתחנת השכרת הקרוואנים ובחזור ממסירת הקרוואנים ועד הטיסה.

לכל הקרוואנים המושכרים למטיילים איתנו נדרש רשיון נהיגה רגיל בלבד (רשיון ב’ 02)

הקרוואנים המוצעים להשכרה באירופה ברובם המוחלט הם עם גיר הילוכים ידני.

בעת לקיחת הקרוואן יש לבדוק אותו היטב ולסמן בטופס מסירת הקרוואן את כל הנזקים הקיימים בקרוואן החל משריטות קטנות ועד שקעים ונזקים גדולים יותר שיתכן וקיימים. נזק שאינו מסומן מראש ומתגלה בהחזרת הקרוואן מחייב את השוכרים בתשלום..

אנו נדריך אתכם מראש על מה להסתכל, למה לשים לב ואיך לבצע בדיקה טובה וקפדנית של הקרוואן. .

ניתן לכם רשימת “איך לבדוק את הקרוואן” – רשימה שתסייע בידכם לא לפספס דבר.

וכמובן – נהיה איתכם בתחנת ההשכרה בעת לקיחת הקרוואן.

הקרוואנים הם כלי רכב ארוכים גבוהים ורחבים ולכן לא כל כביש מתאים לנסיעה בקרוואן. תכניות הטיולים שלנו מתבססות על היכרות מצויינת עם הדרכים באזורים בהם אנו מטיילים. אנו בוחרים כבישים המתאימים לנסיעה בקרוואנים ולוקחים בחשבון שלרוב המטיילים אין נסיון קודם בנהיגה בקרוואן.

תכנון טיול קרוואנים צריך להתבסס על ההנחה כי המטרה אינה להספיק עשר מדינות בחמישה ימים אלא למצות את הזמן בכל פעילות ולהותיר זמן להנות מחווית הקרוואן ומהיתרונות שהוא מציע לעומת כל טיול אחר. בטיולים שלנו אנו מקדישים מחשבה רבה לתכנון הנסיעות, זמני הנסיעות ומשכי הנסיעות כך שחוויית הטיול לא תיפגם. נבחר לשלב דרכי נוף, תצפיות ועצירות יפות לקפה בדרך.

אחד הקשיים המהותיים בטיולי קרוואנים הוא החנייה. יש לקחת בחשבון את מידותיו הגדולות של הקרוואן בחיפוש אחרי חנייה. קיימות מגבלות חנייה עם קרוואן במקומות מסויימים בעיקר בערים ובעיירות. וקיים קושי למצוא חנייה מתאימה לקרוואן סמוך לחלק מן האתרים. אנו מכירים את פתרונות החנייה בכל אחד מן היעדים המתוכננים בטיולים שלנו ולכל יעד אליו תגיעו איתנו נכוון אתכם מראש לחנייה המתאימה והמיועדת לקרוואנים.

בקרוואן מערכות המשמשות להפעלת המקרר, החימום, המים והגז. מערכות אלה מופעלות בעזרת גז, חשמל ומצבר הרכב. בנוסף לאלה יש צורך בפעולות למילוי וריקון מים, חיבור לחשמל חיצוני ועוד פעולות ומערכות שונות. בתחנת השכרת הקרוואנים תקבלו סקירה מהירה על מערכות אלה. היות ואנו מלוים אתכם בטיולים שלנו 24/7, אנו צמודים אליכם, מסבירים, מתדרכים ומסייעים בהפעלת מערכות הקרוואן בכל שעה משעות היממה וכן מסוגלים לעזור בפתרון בעיות.

ההתארגנות לטיול קרוואנים שונה מהתארגנות לטיול אחר. יש צורך בציוד שאינו נחוץ בטיולים אחרים. אנו נציע לכם רשימת “מה לארוז” מתאימה להתארגנות לטיול קרוואנים. הרשימה שליקטנו מבוססת על נסיוננו ועל הצעות ורעיונות שהתקבלו ממאות המשפחות והזוגות שטיילו איתנו בעבר.

חניוני הקמפינג מבחינתנו הם “חדרי השינה” של הטיול.

יש בהם אזורי חנייה עם חיבורים לחשמל, מקלחות ושירותים, עמדות לריקון ומילוי מים בקרוואן, עמדה לריקון השירותים הכימיים של הקרוואן, עמדות להדחת כלים ועוד.

בחניוני קמפינג רבים יש פינות למנגלים, פינות משחק לילדים, אזורי בילוי וכו.

הקריטריונים שלנו לבחירת חניוני הקמפינג הם:

המיקום והגישה, רמת ניקיון, תחושת בטיחות ובטחון, והשירות. אנו מכירים מצויין את החניונים המצויים באזורים בהם אנו מטיילים ובוחרים את החניונים הטובים ביותר בהם אנו מזמינים את המקומות שלנו מראש. ברוב החניונים אנו מתארחים עם קבוצות הקרוואנים שלנו כבר שנים רבות וזוכים לרמת שירות וליחס אישי מבעלי החניונים.

הכלכלה בטיולי המשפחות בקרוואנים שלנו מתבססת בדרך כלל על כלכלת סופר עם גיוון בדוכנים ואוכל רחוב. בכל רגע נתון בטיול באפשרותכם לאכול במסעדות. רוב המשפחות בוחרות להכין את האוכל במטבח הקרוואן ממוצרים טריים שנרכשו בסופר מרקט ובהתאם לבחירות וההעדפות של כל משפחה. איתנו תגיעו לסופר מרקט מרקט להצטיידות ראשונית ביום הראשון ובמהלך הטיול ניכנס יחדיו לסופרים מידי 3-4 ימים להצטיידות נוספת. מידי ערב נעדכן אתכם כיצד להיערך מבחינת האוכל ליום שלמחרת.

בטיולי הזוגות יש שילוב טוב ונוח בין שימוש במטבח הקרוואן ממצרכים שתקנו בסופר מרקט לבין ישיבה בבתי קפה ומסעדות כחלק מהטיול. ניכנס יחדיו לסופר מרקט להצטיידות ביום הראשון ולפי הצורך בהמשך הטיול. נשב במסעדות ובבתי קפה כחלק מהביקור באתרים השונים.